czwartek, 29 grudnia 2016

ŚWIĄTECZNE MIGAWKI

Stoi Tymcio przy choince, puka palcem bombkę. Ta kołysze się niebezpiecznie na krawędzi gałązki, w końcu spada i rozbija się. Młody patrzy zdziwiony i oznajmia: "Bam! Bam!!!" No nie da się ukryć synku, potłukła się...

****

Tymcio nadal zafascynowany choinką, zrywa z niej bombki jak jabłka. Wkłada jedną po drugiej do miseczki.

****

Tymcio ciągle dręczy choinkę. Zbiera bombki i trzymając za sznurki całe ich pęki, po kilka w każdej ręce, leci biegiem do drugiego pokoju z radosnym okrzykiem zdobywcy:
"Mam!!! mam!!!"

****
Blanka rozdziera papier, wyciąga z paczek prezenty, tuli pieska, piszczy z radości, pomaga odpakować prezenty bratu, w końcu zasiada na środku tego całego bałaganu, pośród zabawek i mówi:

"To najszczęśliwszy dzień w moim życiu! Spełniły się moje wszystkie marzenia!!!"

****
Już sobie wydzierają, zabierają, wyrywają i krzyczą, Blanka - "To mooojeeee!!!1 On mi zaaaaabrrrraaaał!!!". Tymek zwija, co może, ściska w łapach i ucieka pędem na swoich króciutkich, tłustych nóżkach, zawodząc tonem siostry: "Mooojum!!!, mooojum!!!"

****

Tymek odkrył manadarynki. Słodkie, przejrzałe; obieram mu jedną dzielę na cząstki, kładę na talerzyku. Bierze jedną, wciska do buzi, pakuje dwie cząstki do jednej łapy, kolejne bierze do drugiej, patrzy - jeszcze trzy zostały. Upycha pod pachą i oddala się na z góry upatrzone pozycje, by w spokoju skonsumować zdobycz. W końcu co w rączce, to na pewno jego...

5 komentarzy:

 1. " ...spełniły się wszystkie moje marzenia..." jakie to piękne;)
  Ech, być znów jak dziecko i umieć się cieszyć jak dziecko....

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dawno i chyba bezpowrotnie utracona sztuka...

   Usuń
 2. Święta bez dzieci muszą być bardzo smutne, sama czasem się na nie wkurzam, ale te ich uśmiechnięte buzie i oczy przy prezentach, te skoki radości i to niezdecydowanie czym się bawić? :)
  Kasia też zabiera Martynie, wszystko jest jej ;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Święta są magiczne, gdy jest się dzieckiem i potem - gdy ma się własne dzieci :-)

   Usuń
 3. To prawda, ze dzieci dodaja swietom uroku. Ale z kolei bez dzieci mozna sobie uciac popoludniowa drzemke, spokojnie isc na spacer, poczytac interesujaca ksiazke. W sumie kazdy czas ma swoje dobre i zle strony:))

  OdpowiedzUsuń