sobota, 8 grudnia 2012

LABLADOL

Blanka zaraz po przebudzeniu zaczyna szukać... psa. 
Najpierw zawsze go woła:
"Tala... Tala!! Oć! Oć!" 

Klepie rączką w materac, bo podejrzała, że w ten sposób dajmy mu przyzwolenie, żeby wskoczył do nasz na wyro. Potem znów woła, by po chwili rozłożyć bezradnie rączki i poinformować nas, że "Tala ma!"(nie ma Travisa!).  
 Kiedy mówimy jej, że jest, ale musi do niego iść, złazi z łóżka i radośnie popiskując, leci do dużego pokoju, gdzie na kanapie zwykle wyleguje się Biała Dupa w pozie cokolwiek niedbałej. Przez moment słychać tylko tupot małych, bosych stópek, potem zapada cisza, przerywana charakterystycznymi mlaśnięciami. Nie muszę wychodzić z sypialni, żeby wiedzieć, co się tam dzieje.
 Blanka obejmuje Travisa za szyje, przytula się do niego, daje mu całusy, a pies je odwzajemnia, liżąc Małą po nosie. Potem Blanciak siada okrakiem na psiurze i przez moment robi "hopa hopa", to jest ujeżdża biednego Białasa, który znosi to z podziwu godną cierpliwością... Następnie cały ten dziecięco - zwierzęcy peleton wraca do sypialni i...  pakuje się do naszego łóżka. Travis łazi nam po kołdrze, tarza się po pościeli, nadstawia łeb, żeby podrapać go za uchem, a  Blanuśka usiłuje oderwać mi głowę od poduszki, ciągnąc mnie za włosy i powtarzając "Mama tań, tań (wstań)"

Dziś, zanim pobiegła do swojego ulubieńca, jak zwykle próbowała go zawołać. A ja nagle ze z dziwieniem usłyszałam, jak moja córka mówi:
- "Labla..., labla... - zatrzymała się na chwilę, jakby myślała nad tym co dalej, aż w końcu pięknie powiedziała:

- "Labladol!"

5 komentarzy:

 1. No w rzeczy samej pieknie! Ale ona gada! Juz ktorys raz z kolei stwierdzam, ze zazdroszcze! Z mojego uparciucha ledwo tata i mama da sie wydusic! :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Aż miło poczytać ile radości wniosła w wasze życie
  Blanka.pozdrawiam bogusia

  OdpowiedzUsuń
 3. Uśmiecham się za każdym razem czytając kolejne postępy Blanki i Wasze domowe chwile :))
  Labladol dziś, ciekawe, co będzie, jak zacznie mówić rrrrr! :))
  uściski!

  OdpowiedzUsuń
 4. uwielbiam was czytać,
  agad
  Pozdrowienia dla Was, Małej i "labladola" :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Ten komentarz został usunięty przez autora.

  OdpowiedzUsuń