niedziela, 4 listopada 2012

LALALA...

Niemal natychmiast po przebudzeniu, Blanka siada na łóżku i zarządza:
- "Mama, lalalala, ić!" - co w wolnym tłumaczeniu oznacza: "Mamo, idź włącz muzykę!" Jest to prośba stała w repertuarze małej melomanki, powtarzana kilkanaście, a czasem kilkadziesiąt razy dziennie.:"Lalala" i "lalala", błagalne spojrzenie i "plo!!!" (proszę!). Kiedy udaję, że nie wiem, o co chodzi, prowadzi mnie za rękę do wieży i pokazuje, informując jednocześnie: "Tam, lalala!"
Czasem wybudza się w środku nocy, siada na łóżku i pyta z nadzieją: "mama, lalala?", a nóż widelec się uda, może włączą jakąś skoczną melodię...

Kilka dni temu w okolicach czwartej nad ranem wybudziła się na dobre, przez dwie godziny chodziła po mieszkaniu żądając na zmianę: "tolo" (czekolady) i "lalala" (muzyki), a mój mąż równie cierpliwie tłumaczył jej, że czekolady nie dostanie, a płyty włączyć nie może, bo jest jeszcze ciemno, jest noc, więc wszyscy śpią i muzyka też jeszcze śpi. 

Blanka pomyślała chwilę, podumała, pokombinowała, wzięła tatę za rękę, zaprowadziła do okna, pokazała, żeby ją podsadził, a kiedy to zrobił... Pociągnęła za sznurek od rolety, odsłoniła ją, w pokoju znacznie pojaśniało, więc rozpromieniona Blanka oznajmił Lubemu:

"Jeeeeee jaaa!!!!" (Jest jasno!!!!)
I z rozbrajającym uśmiechem zakomenderowała:
"Lalala!"

6 komentarzy:

 1. Słodziak. Taki mały ludź a jak dobrze kombinuje :DDD

  OdpowiedzUsuń
 2. Jak tak to trzeba dziecko ukierunkować muzycznie:)Unikajcie puszczania Blanusi disco polo i disco:)

  OdpowiedzUsuń
 3. No i dobrze, że dziecko muzykalne, a jeśli jeszcze przekażecie jej dobry gust muzyczny, w który nie wątpię, będziecie może mieli za parę lat małą melomankę albo gwiazdę :)!

  OdpowiedzUsuń
 4. Cudna jest;)
  Stokrocia jak usłyszy musyke to tańczy, a tańczy całą sobą i nie wazne gdzie jest: w domu, na spacerze, w kościele- grają to trzeba tańczyć;)

  OdpowiedzUsuń
 5. spryciulka z Blanki:)rut

  OdpowiedzUsuń
 6. Madralinska. :)
  Moja Bi tez lubi muzyke ale poki co nie umie sie o nia dopraszac. :) Ale jak ja uslyszy natychmiast zaczyna machac ramionkami i krecic dupka. :)

  OdpowiedzUsuń